Túléljük a klímakatasztrófát?
Dr. Nagy Balázs, Németh Richárd
SCIENCE SHOW
2019. Október 17. , Csütörtök 19:00-21:00
3,5 centi. Ez alapvetően nem sok. Ha egy bútort szerelünk össze még korrigálható. Évenként akár ennyit is emelkedhet a tengerek vízszintje a klímaváltozás miatt. Ez nem visszafordítható a jelenlegi állapotok mellett. És ez hogyan érinti a Kárpátok medencéjében fekvő Magyarországot? Milyen párhuzam vonható az Alföld az Antarktisz között? Ezekre a kérdésekre keressük a választ a MEMO Science&Innovation október 14-i eseményen.
Ki lesz ebben a segítségünkre?
Dr. Nagy Balázs klímakutató, a Földgömb magazin főszerkesztője megpróbálja a rémhíreket és a tisztázatlan fogalmakat helyre tenni - közérthetően. Dr. Nagy Balázs számos expedíción vett részt a világ különböző pontján, ahol mérésekkel és kutatásokkal is igazolni tudja a klímaváltozás hatásait, ennek alapján mesél még a lehetséges túlélőzónákról, sőt arról is, hogy ő miért költözött egy hegyre.
A víz visszatérő eleme lesz az estének, hiszen a SCIndikátor egyik döntőse az ELTE-n tanuló jövőbeli tengerbiológus, Németh Richárd, a tengerek védelméről, azon belül a szárnyas csigákról és azok életterének ökológiai károkozásáról fog beszélni.
Az est porondmesterei Joós Andrea és Czikkely Márton lesznek, online térben pedig Zsíros László Róbert fogja közvetíteni az esemény egy részét.
Az est médiatámogatója a www.szeretlekmagyarorszag.hu
Dr. Nagy Balázs klíma kutató, ELTE Földrajz- és Földtudományi Intézet, igazgatóhelyettes Keynote speaker |
Németh Richárd SCIndikátor 2019 döntőse
|
Joós Andrea a MEMO Science&Innovation sorozat szakmai tanácsadója és műsorvezetője |
Czikkely Márton a MEMO Science&Innovation sorozat szervezője, orvostanhallgató, fiatal kutató |
Barabási-Albert László fizikus, hálózatkutatóa MEMO Science&Innovation sorozat fővédnöke “Mindannyian csomópontok vagyunk egy olyan hálózatban, amely több milliárd más csomóponttal kapcsol össze minket.” |
normál jegy |
3.000,- Ft/fő |
Diák jegy |
2.000,- Ft/fő |
klíma kutató, Földgömb magazin főszerkesztője
ELTE Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatóhelyettese, egyetemi docens és a Földrajztudományi Központ vezetője. Számos expedíciót szervezett akár hazánban, akár a tengeren túl. Kutatási témája között szerepel többek köztkésőglaciális-holocén környezetfejlődés, magashegységi és sarkvidéki környezetváltozások. Kutatásai kiterjednek arra is, hogy az emberiségnek milyen lehetősége van túlélni egy esetleges klímkatasztrófát.
Németh Richárd
a SCIndikátor 2019 döntőse
Szenvedélyesen gyűjti és kutatja a szárnyascsigákat, és közben arra hívja fel a figyelmet, hogy milyen komoly, ember által okozott környezeti hatások veszélyeztetik tengereinket. És itt többről van szó, mint a műanyag hulladék! A tengerek és óceánok a Föld legnagyobb részét teszik ki, viszont nagyon keveset tudunk róluk világszinten. Richárd előadásában erről a varázslatos világról mesél, és arról, miért fontos együttes erővel fellépnünk védelmükben.
Copyright © 2018 Minden jog fenntartva.